Specjalista do spraw promocji i komercjalizacji badań

Kraków, 28.07.2022 r.

Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja

Polskiej Akademii Nauk

poszukuje pracownika na stanowisko

Specjalisty do spraw promocji i komercjalizacji badań

Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk (IF PAN) z siedzibą
w Krakowie oferuje zatrudnienie w Dziale Transferu Technologii na podstawie umowy
o pracę w wymiarze pełnego etatu z wynagrodzeniem 8 tys. zł brutto/m-c, na okres
22 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Zatrudnienie w ramach programu MEiN pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa", którego celem jest poprawa efektywności współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym, inicjacja działalności innowacyjnej oraz ułatwienie tworzenia konsorcjów naukowo-przemysłowych.

Zadania Działu Transferu Technologii:

  • Identyfikacja innowacyjnych rozwiązań powstałych w Instytucie Farmakologii;
  • Komercjalizacja wyników badań;
  • Transfer wiedzy i technologii;
  • Usprawnienie procesu sprzedaży, licencjonowania lub zakupu technologii;
  • Kreowanie i wspieranie szeroko rozumianej przedsiębiorczości wśród naukowców; prowadzenie intensywnych działań networkingowych między potencjalnymi partnerami;
  • Promowanie oferty badawczo-usługowej podczas targów i spotkań partneringowych;
  • Identyfikowanie oraz połączenie zespołów naukowych IF PAN z partnerami biznesowymi zainteresowanymi współpracą w ramach:

–   komercyjnych usług badawczych realizowanych na zlecenie firm,

–   konsorcjum w projektach finansowanych w ramach środków UE,

– podwykonawstwa/usług eksperckich w projektach finansowanych w ramach
     środków UE;

  • Zarządzanie własnością intelektualną.

Do zadań zatrudnionej osoby należeć będzie w szczególności:

  1. Aktywna promocja wyników badań prowadzonych w Instytucie wśród potencjalnych partnerów gospodarczych, przygotowywanie ofert współpracy oraz jej nawiązywanie;
  2. Aktywne uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Klaster LifeScience Kraków;
  3. Utrzymywanie regularnego kontaktu z działającymi w Polsce firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi;
  4. Promocja Instytutu i nawiązywanie kontaktów z partnerami gospodarczymi w ramach konferencji/targów branżowych;
  5. Budowanie sieci kontaktów z działami transferu technologii innych instytutów badawczych, w tym w szczególności z jednostkami Sieci Łukasiewicza.

Wymagania:

  1. Wykształcenie wyższe;
  2. Biegła znajomość języka angielskiego;
  3. Co najmniej 5-letnie doświadczenie w skutecznej realizacji prac wdrożeniowych
    i komercjalizacji wyników naukowych.

Wymagane dokumenty:

  1. CV wraz z listem motywacyjnym;
  2. Kserokopie (skany) dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  3. Oświadczenie Kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (formularz w załączniku).

Zainteresowane osoby prosimy o składanie dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.08.2022 r.,

na adres e-mail: ifpan@if-pan.krakow.pl.

W razie pytań prosimy o kontakt z:

Prof. dr hab. Małgorzata Filip – Dyrektor Instytutu,

e-mail: mal.fil@if-pan.krakow.pl

Dr hab. Jan Rodriguez Parkitna, prof. instytutu – Z-ca Dyrektora ds. Naukowych,
janrod@if-pan.krakow.pl

IF PAN zastrzega sobie prawo niedokonania wyboru żadnego ze zgłoszonych kandydatów lub zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną jedynie wybranych kandydatów.

Pliki do pobrania